Riđičancima bod u derbiju

Rukometni derbi Druge lige Vojvodine završen je bez pobednika. Susret između Dalmatinca i PIK Prigrevice završen je rezultatom 29:29 (13:12), s tim da treba istaći da je domaćin vodio tokom čitave utakmice. Lider je samo u 19. minutu mini serijom 3:0 nakratko izjednačio i poveo 7:9. Nakon toga Prigrevčani su stalno vijali zaostatak koji je u jednom momentu (43. minut) iznosio i maksimalnim tri razlike (20:17). Lider je u 59. minutu pogotkom Tadića došao do izjednačenja (28:28), da bi u poslednjem minutu Ivić sa jedne i Ćeran sa druge strane postavili konačan rezultat meča. Ekipa iz Prigrevice je zadržala dva boda prednosti u odnosu na sastav Dalmatinca. IzveštajEkipa Sombora poražena je gostovanju u Kaću od drugog tima Jugovića sa 30:27 (16:14). Gosti su dobro otvorili utakmicu, imali su u nekoliko navrata i tri gola prednost. Nažalost, u poslednjih pet minuta prvog poluvremena dozvolili su rivalu da preokrenu rezultat i na odmor odu sa dva gola prednosti. Somborci su pružili dobru igru i u prvih deset minuta drugog dela kada su nakratko poveli sa golom prednosti. Nakon toga domaćin preuzima konce igre u svoje ruke. Za samo nekoliko minutu Kaćani mini serijom 6:1 odlaze na plus 4 (25:21). Do kraja susreta bez problema su sačuvali vođstvo i upisali pobedu. Izveštaj… Najefikasniji igrači gostujućeg tima bili su Luka Jović sa osam i Strahinja Aćić sa pet golova. Nakon poraza Sombor je ostao na poslednjem mestu sa samo jednim bodom. U narednom kolu Sombor putuje u Šid, dok će Dalmatinac gostovati u Putincima.