Poraz Denvera, Jokiću 110. tripl – dabl

Nikola Jokic, statistika protiv Nju Orleansa, novembr 2023.godina, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Nju Orleans – Denver 115:110 (Q1 – 36:28, Q2 – 33:25, Q3 – 26:33, Q4 – 20:24).

Ekipa iz Kolorada doživela je poraz od Nju Orlensa, uprkos fantastičnoj partiji srpskog centra. Nikola Jokić je došao do novog trocifrenog učinka. Meč je završio sa 26 poena, 16 skokova i 18 asistencija. Ubacio je svaki drugi pokušaj iz igre. Šampioni su loše otvorili i završili prvu četvrtinu koja je domaćinu donela prednost od osam poena. Do odlaska na odmor. Sredinom druge deonice Pelikansi su serijom 11:2 poveli 52:35, što je ujedno bila i najveća prednost u tom momentu. Preokret dolazi u drugom delu trećečetvrtine kada su Nagetsi uspeli da povežu par minuta dobre igre. Napravili su seriju 18:5 i sa minus 20 došli do zaostatka od sedam poena. Finalna deonica donela je dodatnu neizvesnost. Gosti su pritiskali, a domaćini su uspešno odolevali. Najbliži preokretu šampioni su bili na četiri minuta do kraja kada su prišli na pola koša zaostatka (103:102), međutim, ekipa iz Luziane napravila je mini seriju 8:0 za vođstvo 111:102 i potvrdu pobede. U pobedničkom timu Vilijamson je meč završio sa 26 poena, dok je Valančijunas dodao 22, a Ingram poen manje. Na drugoj strani, pored Jokića, istakli su se Kristijan Braun sa 25 poena i Porter junior sa 18. Denver Nagetsi naredni meč igraju u ponedeljak, 20. novembra protiv sastava Klivlenda Kavalirsa.