Novi tripl – dabl posle suspenzije

Nikola Jokić Getty Images Matthew Stockman preuzeto sa sajta Sportklub SK

Denver – Filadelfija 126:110 (Q1 – 41:37, Q2 – 36:31, Q3 – 30:28, Q4 – 19:14).

Nikola Jokić vratio se na parket protiv Filadelfije uz novi, osmi tripl – dabl u ovoj sezoni. Denver je od starta meča igrao svoju igru, a napad je odlično funkcionisao. Imali su domaći u prvoj deonici dvocifrenu prednost, međutim gosti se nisu predavali. Ipak, „Grumenje“ na odmor odlazi sa + 9. U nastavku susreta, tokom treće četvrtine ekipa Denvera je održava prednost, a najveću su imali u 35. minutu kada je na semaforu bilo 105:90. Do kraja susreta rutinskom igrom su sačuvali svoju vođstvo. Nikola Jokić je ponovo briljirao. Srpski centar je zabeležio 32 poena, 18 skokova i 10 asistencija, te je uknjižio osmi tripl-dabl u ovoj sezoni. Prilog (You Tube). Nagetsi su trenutno drugi tim Zapadne konferencije sa skorom 33/15, a naredni susret igraju u utorak, kada gostuju Memfisu.

Nikola Jokić Getty Images Matthew Stockman preuzeto sa sajta Sportklub (SK)