Žak iznenadio protiv Crvenke

Fudbaleri Žaka prijatno su iznenadili svoje navijače na gostovanju u Crvenki. „Crno – beli“ su se vratili sa ovog teškog gostovanja sa nova tri boda, čime su zadržali visoku četvrtu poziciju na tabeli somborskog područja. Gosti su domonirali tokom čitavog susreta. Poveli su već u šestom minutu pogotkom napadača Nikole Makara. Prednost su uspešno čuvali do samom finiša prvog poluvremena kada je Nikola Glamočanin duplirao vođstvo svog tima i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku meča mreže su mirovale sve do 87. minuta kada je jedan od najboljih igrača domaćeg tima Milenko Babić smanjio zaostatak Somboraca i time vratio nadu Crvenčanima da mogu možda i do jednog boda. Ipak, Nikola Makar je u poslednjem minutu susreta otklonio sve dileme i svojim drugim pogotkom na susretu potvrdio pobedu Žaka. Ekipa sa „Igrališta kraj pruge“ ima samo bod manje u odnosu na trećeplasirani Kulpin koji je remizirao sa liderom prvenstva. Ratkovčani su iskoristiti ovaj kiks i pobedom nad ČSK-om prišli su na bod od prvog mesta. Sledećeg vikenda Žak će ugostiti neugodni sastav Budućnosti iz Gložana.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Crvenka – Žak 1:3 (Zapisnik), Budućnost (M) – Soko 4:1 (Zapisnik), Rusin – Krila Krajine 3:1 (Zapisnik), Borac 46 – BSK 3:0 (Zapisnik), ČSK – Radnički 1918 – 0:3 (Zapisnik), Kula – Lipar 3:4 (Zapisnik), Budućnost (P) – Kulpin 1:1 (Zapisnik), Polet – Budućnost (G) 1:2 (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 25, Radnički 1918 – 24, Kulpin 20, Žak 19, Budućnost (G) 15, Crvenka 14, Lipar 14, Borac 46 – 13, BSK 13, Budućnost (M) 11, Krila Krajine 10, Rusin 8, Polet 7, ČSK 6, Kula 4, Soko 2.

Parovi narednog (10) kola: Žak – Budućnost (G), Kulpin – Polet, Lipar – Budućnost (P), Radnički 1918 – Kula, BSK – ČSK, Krila Krajine – Borac 46, Soko – Rusin, Crvenka – Budućnost (M).