Remi „Pantera“ i „Veverica“

Utakmicama 18. kola nastavljeno je rukometno prvenstvo Super B lige Srbije. Predstavnici Zapadnobačkog okruga nisu bili preterano uspešni. Ekipa Sivca 69 je remizirala sa Crvenkom, dok je Apatin poražen u Vrbasu. Komšijski derbi u Sivcu opravdao je očekivanja ljubitelja rukometa. Sivčani su bolje otvorili duel i sredinom prvog dela su imali +4 (8:4). Ipak, bolje rangirani gosti su pojačali ritam i do odlaska na odmor su prepolovili zaostatak (12:10). „Panteri“ i drugi deo meča otvaraju bolje i već posle desetak minuta ponovo stiču četiri gola prednosti (18:14). „Veverice“ se ne predaju, iz minut u minut polako „tope“ zaostatak i na četiri minuta do kraja meča dolaze do minimalnog vođstva 22:23. Usledilo je koškanje igrača na terenu, po dva isključenja na obe strane. Domaći igrači nošeni publikom uspevaju tridesetak sekundi do kraja meča preko Kuprešanina da poravnaju rezultat. Gosti su imali napad za pobedu, ali je mladi golman Tomić u poslednjim sekundama maestralnom intervencijom sprečio Crvenčane do dođu do pobede. Ovim bodom Sivčani (11) su zadržali realne izglede da opstanu u ovom rangu, imaju tri boda više od ekipe Apatina koja je ovog vikenda izgubila na gostovanju u Vrbasu. Iako su na poluvremenu imali tri gola prednosti u samom finišu meča su posustali i na kraju izgubili važne bodove u borbi za opstanak. U sledećem kolu koje se igra nakon Uskršnjih praznika (18. aprila) ekipa Sivca 69 gostuje u Gajdobri gde će odmeriti snage sa domaćim Hercegovcem, dok će Apatinci ponovo na gostovanje, ovoga puta u Inđiju, gde će u derbiju začelja igrati protiv istoiemnog tima.

Izveštaji sa utakmica:

Sivac 69 – Crvenka 24:24 (12:10)

Sedmerci: 4/4 (Sivac 69). 2/4 (Crvenka).

Isključenja: 10 minuta (Sivac 69). 10 minuta (Crvenka).

Sivac 69: Bogojević, Kolarić, Petrović, Beslać 2, Džabasan 1, M. Dubaić, Kuprešanin 3, Tomić, Terzić, Boškov, Zeljko, Predojević, Popov 3, Čabai 13, Čolić, Kalić 2.

Crvenka: Marjanac, Podunavac 1, Mašić, Nikolić, Egić 8, Pavićević, Feješ 3, S. Dragić 2, Šveljo, Čabrilo 4, Miloš Ivić 4, Račić 2, Marko Ivić, Bošković, Z. Dragić, Tomić.

Vrbas – Apatin 28:26 (10:13)

Sedmerci: 2/3 (Vrbas). 2/2 (Apatin).

Isključenja: / (Vrbas). 6 minuta (Apatin).

Vrbas: Mićunović, Žegarac 3, B. Kovačević, Gaćinović, Dragnić 3, Musić, Bajrović, R. Kovačević 8, Roganović, Krivokapić 1, Vesković 2, S. Kovačević, Vujović 6, Mirković 5, Skuban, Zekić.

Apatin: Milićević, Pilipović 5, Arsić, Delić, Horvat 6, Ćopić, Kovčin, Mandić 3, Mačkić, Polovina, Milojević 7, Braun 4, Galfi 1, Gardijan.