Crvenčani slavili u Sivcu

Sivac 69 – Crvenka 20:21 (16:9)

Opštinski derbi između sivačkih „Pantera“ i crvenačkih „Veverica“ doneo je retko viđen preokret na rukometnim parketima. Sve je išlo kao „podmazano“ za domaći tim, sjajno prvo poluvreme i prednost od sedam golova na kraju prvog dela. Ipak to nije bilo dovoljno da se prelomi utakmica i upišu novi bodovi. Da je zabrinutost na licima svih u hali bila opravdana kada se sredinom prvog dela povredio Marko Čabai, koji je morao da napusti teren ispostavilo se u drugom delu igre. Izgubili su „Panteri“ širinu u napadu što je i te kako došlo do izražaja u drugih 30 minuta. Troma igra domaćih, bez lakih golova u kontri, bez bilo kakve ideje u napadu, sa jakom odbranom Crvenčana sa druge strane krunisala je veliki preokret i na kraju pobedu gostujućeg tima.

U ostalim mečevima kola postignuti su sledeći rezultati: Mačva (B) – Vrbas Petrol 33:31, Kolubara – Smederevo 27:26, Morava – Jugović 24:23, Jedinstvo – Lavovi BP 34:23. Slobodna je bila ekipa Voždovca 2012.

Tabela: Mačva (B) 17, Jugović 16, Kolubara 15, Morava 14, Sivac 69 – 13, Crvenka 13, Vrbas Petrol 13, Jedinstvo 12, Lavovi BP 8, Voždovac 2012 – 5, Smederevo 4.

U narednom kolu sastaju se: Vrbas Petrol – Jedinstvo, Lavovi BP – Morava, Jugović – Kolubara, Voždovac 2012 – Sivac 69, Crvenka – Mačva (B). Slobodna je ekipa Smedereva.