„Panteri“ slavili na otvaranju

Sivac-Sinđelić, slika preuzeta sa instagram naloga kluba

Rukometaši Sivca 69 uspešno su otvorili prolećni deo prvenstva Super B lige Srbije Sever – Centar. „Panteri“ su na prolećnoj premijeri na domaćem parketu ubedljivo savladali beogradski Sinđelić sa 35:25 (18:16). Tokom prvog poluvremena vodila se izjednačena igra, ekipe su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti. Domaćin je u drugoj polovini prvog poluvremena u nekoliko navrata imao dva gola prednosti sa kojom je inače i otišao na odmor. U nastavku meča potpuna dominacija Sivčana koji su nakon izjednačenja gostiju u 32. minutu, serijom 4:0 poveli sa 22:18. Nakon toga prednost je rasla iz minut u minut, te je na kraju prednost bila dvocifrena. U pobedničkom timu istakao se zimsko pojačanje Aleksandar Kočić sa osam pogodaka. Nenad Delibašić je postigao gol manje, dok se Marko Čabai zaustavio na šest golova. U suprotnom taboru Marko Popović je bio osmostruki strelac u porazu svog tima. Ekipa iz Sivca se ovom pobedom popela na pretposlednje mesto sa četiri boda, bodom više od ekipe Sinđelića. Sledećeg vikenda u Sivcu gostuje vodeća Kikinda Grindex. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu.