Apatinci ubedljivo do pobede

Rukometaši Apatina uspešno su startovali u šampionatu Prve rukometne lige Vojvodine. U prvom kolu ugostili su ekipu iz Banatskog Karlovca i bez većih problema su došli do prve pobede. Domaći igrači su odlično otvorili utakmicu i već nakon 11. minuta na semaforu je bilo 8:1. Stečenu prednost uspešno su sačuvali do odlaska na odmor. U nastavku susreta „plavo – beli“ su rutinskom igrom stigli do bodova. Šef struke domaćeg tima Vladimir Đukić na ovom meču pružio je priliku i najmlađim prvotimcima koji su ukazanu šansu iskoristili i upisali se u listu strelaca. Najefikasniji igrači u redovima Apatinaca bili su Aleksandar Pilipović sa šest i Miloš Braun sa pet pogodaka. Kapiten Čedomir Milojević i Marko Živković su doprineli pobedi sa po četiri pogotka. U poraženom taboru Jovan Đekić je postigao osam golova. Izveštaj sa utakmice. U narednom kolu Apatin gostuje u Bačkom Jarku. Ostali rezultati prvog kola: Vojvoda Stepa – Jedinstvo (Novi Bečej) 27:15 (16:12), Crvena Zvezda (Mokrin) – Metalac (Futog) 29:27 (15:14), Potisje Pleteks (Ada) – Jabuka 36:26 (18:10), Hercegovina (Sečanj) – ŽSK 1955 (Žabalj) 39:36 (19:21), Slavija (Novi Sad) – Mladost TSK (Bački Jarak) 32:29 (16:17). Parovi narednog (2) kola: Jedinstvo – Banatski Karlovci, Mladost TSK – Apatin, ŽSK 1955 – Slavija, Jabuka – Hercegovina, Metalac – Potisje Pleteks, Vojvoda Stepa – Crvena Zvezda.