„Panteri“ namučili lidera

„Panteri“ su bolje otvorili meč protiv favorizovanog protivnika. Domaći igrači su konstantno bili u minimalnom vođstvu tokom čitavog prvog poluvremena. Najveću prednost imali su u 16. minutu kada su vodili sa 8:5. Narednih pet minuta priopalo je Kikinđanima koji serijom 5:1 prave preokret za vođstvo 9:10. Do poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu. Gosti su u finišu prvih pola časa igre sa dva brza pogotka preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa golom prednosti. Početkom drugog dela gosti se bolje snalaze na parketu. Sivčani su propuštali prilike u napadu, dok su sa druge strane gosti kažnjavali svaku priliku, te su brzo stigli do pet golova prednosti 16:21. Ipak, izabranici trenera Žeželja se ne predaju i u finišu meča prilaze na gol zaostatka 24:25, imali su priliku za izjednačenje, međutim, propuštaju priliku. Gosti su meč zaključili pogotkom sa sedam metara samo nekolliko sekundi do isteka regularnog dela. Marko Čabai bio je najefikasniji igrač meča sa sedam pogodaka. Ispratio ga je Aleksandar Kočić sa pet golova. Na drugoj strani Milan Lisica i Nikola Vrgović bili su najbolji pojedinci sa po šest pogodaka. Izveštaj… Uprkos porazu Sivčani su ostali na pretposlednjem mestu sa samo četiri boda. U narednom kolu, koje je na programu u sredu, 14. februara Sivac 69 gostuje komšijama iz Crvenke koji su trenutno četvrtoplasirani tim lige sa 18 bodova. Susret se igra u Sportskom centru „Slobodan Čile Mišković“ od 18 časova.