Graničaru derbi, Kljajićevo slavilo nad Borcem

Rukometaši Graničara slavili su u derbiju Druge lige Vojvodine nad rivalom iz Riđice. Gosti su tokom prvog poluvremena konstantno imali bili u prednsoti dva do tri gola. Ipak, u samoj završnici su „pali“, što su domaći igrači iskoristili i mini serijom 3:0 zatvorili prvo poluvreme (13:11). Riđičanci su uzvratili istom merom na startu drugog dela i vođstvom 13:14. Gakovčani su se nakon toga probudili i novom serijom 5:0 poveli sa 18:14. Na pet minuta pre kraja susreta Dalmatinac ponovo vodi 21:20. To im nije bilo dovoljno, pošto su najbolji pojedinac susreta Milan Marković sa dva pogotka (od ukupno osam), te kapiten Branko Garajski i Miroslav Despot vratili tri gola prednosti, koju su domaći igrači uspešno zadržali do kraja susreta. U poraženom sastavu Milan Komazec je bio najefikasniji igrač svog tima sa šest golova. Dalmatinac je zadržao šestu poziciju sa 18 bodova, dok je Graničar jedno mesto iznad crte sa 15 bodova. U narednom kolu u Riđici gostuje ekipa Zrenjanina, dok će Gakovčani put Mokrina. U rangu niže vodeći Sivac je bio siguran u Novom Kneževcu, Grafičar je izgubio u Ruskom Krsturu, dok se najveće iznenađenje dogodilo u Kljajićevu, gde je domaćin slavio nad Borcem iz Bačkog Gračaca. U narednom kolu gledaćemo derbi dva vodeća tima lige Sivca i Sombora. Grafičar dočekuje Obilić, dok je Kljajićevo slobodno.