Bezdan i Kantor najbolji u Šturovu

Kajakaši bezdanskog Dunava proteklog vikenda učestvovali su na dva takmičenja. Osvojili su tri medalje na međunarodnom turniru i pet na domaćem. Na međunarodnoj regati u slovačkom Šturovu Oliver Bezdan i Daniel Kantor zauzeli su vodeća postolja u mini kajaku u svojoj kategoriji (11. godina), dok su u štafeti (Štaub – Bezdan – Kantor) na kraju zauzeli treće mesto. Istog dana Novi Sad je bio domaćin majskog kajakaškog kupa. Najbolji rezultat ostvario je pionirski dvojac Vuk Perović/Vladimir Čapo koji je trijumfovao na deonici od 200 metara. Na istoj deonici, ali u pojedinačnoj konkurenciji Vuk Perović je bio drugi, kao i Leona Kiš koja se takmičila u mini kajaku na hiljadu metara. Bronzane su bile pionirke Mihaela Rica/Milica Kovačev na 200m. Lea Rica (12. godina) je bila treća kod devojčica u mini kajaku. Bez plasmana su ostali David Bojić (četvrti), Vladimir Čapo, Mihale Rica i Levente Kevago koji su bili šesti, kao i Milica Kovačev (osma). U ekipnoj konkurenciji pioniri bezdanskog kluba popeli su se na bronzano postolje.