Još jedan bod na gostovanju

Fudbaleri Žaka ostvarili su još jedan pozitivan rezultat. Danas su gostovali u Mladenovu gde su podelili bodove sa domaćim sastavom. Mladenovčani su poveli u 19. minutu pogotkom Marka Kljajićeva. Gosti su samo sedam minuta kasnije poravnali rezultat preko najboljeg igrača Nikole Makara koji je postigao svoj deseti pogodak u dosadašnjem šampionatu. Uprkos jednom bodu, Žakovci su se spustili za dva mesta na tabeli. Trenutno su šesti tim lige sa 20 bodova. Sledećeg vikenda dočekuju ekipu Kulpina koja je u ovom kolu u derbiju kola poražena od Budućnosti iz Gložana. Susret između Budućnosti iz Paraga i Radničkog 1918 iz Ratkova odlučen je u šestom minutu nadoknade vremena. Domaćin je slavio pogotkom gostujućeg igrača Jovana Aleksića koji je zatresao sopstvenu mrežu. Pobedu na gostovanju uknjižili su BSK i Lipar, dok su Rusin i Crvenka remizirali.

Rezultati i izveštaji sa utakmica (11) kola: Budućnost (M) – Žak 1:1 (1:1) (Zapisnik), Rusin – Crvenka 2:2 (0:1) (Zapisnik), Borac 46 – Soko 2:0 (1:0) (Zapisnik), ČSK – Krila Krajine 1:1 (0:1) (Zapisnik), Kula – BSK 0:1 (0:0) (Zapisnik), Budućnost (P) – Radnički 1918 – 1:0 (0:0) (Zapisnik), Polet – Lipar 2:4 (2:2) (Zapisnik), Budućnost (G) – Kulpin 3:1 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 28, Radnički 1918 – 27, Kulpin 23, Budućnost (G) 21, Lipar 20, Žak 20, BSK 19, Borac 46 – 17, Crvenka 15, Budućnost (M) 15, Krila Krajine 12, Rusin 10, ČSK 7, Polet 7, Kula 4, Soko 3.

Parovi narednog (12) kola: Žak – Kulpin, Lipar – Budućnost (G), Radnički 1918 – Polet, BSK – Budućnost (P), Krila Krajine – Kula, Soko – ČSK, Crvenka  – Borac 46, Budućnost (M) – Rusin.