Volejstars drži korak za vodećom Panonijom

Odbojkašice Volejstarsa pobedom su otvorile drugi deo šampionata Druge lige Sever. Kljajićevčanke su pred prepunom tribinom male sale Gradske hale Mostonga sa 3:1 (25:16, 25:15, 14:25, 25:15) u setovima savladale ekipu Srema 2 iz Sremske Mitrovice. Domaće igračice su motivisano ušle u meč i već posle nešto više od pola časa igre imale su dva seta prednosti. U trećem setu dolazi do velikog preokreta. Gošće su diktirale ritam igre, manje su grešile i više nego zasluženo su smanjile zaostatak u setovima. U odlučujućem setu drugi tim lige uspeva da se izvuče iz krize, vraća im se samopouzdanje, bile su odlične u odbrani, manje su grešile na servisu, što je rezultiralo novom, desetom prvenstvenom pobedom. Nakon ovog kola i dalje imaju samo bod zaostatka za vodećom Panonijom, koja je ovog vikenda porazila ekipu NS Volej Team-a sa 3:1 u setovima. U narednom kolu Volejstars igra protiv Mladosti 1979. Ekipa iz Inđije je pretposlednji sastav lige, trenutno imaju samo sedam osvojenih bodova i sve sem pobede gostujećeg tima bilo bi veliko iznenađenje. Utakmica je na programu u nedelju, 12. februara od 17.15 časova.