Krajinović završio nastup u Monpeljeu

Filip Krajinović ATP Roterdam preuzeto sa zvaničnog twiter naloga turnira

Krajinović – Sonego 0:2 (5:7, 1:6).

Filip Krajinović nije uspeo odbraniti prošlogodišnje bodove na turniru u francuskom Monpeljeu. Somborac je u drugom kolu poražen od italijanskog tenisera Lorenca Sonega u dva seta. Oba tenisera su u meč ušla prilično sigurno. Prva tri gema potvrđena su sa „nulom“. U četvrtom je srpski teniser morao da spašava brejk priliku protivnika. Do samog finiša nije bilo uzbuđenja, a kada su svi očekivali taj – brejk, Italijan pravi brejk i uspešno završava prvi set. Gubitak seta potpuno je izbacio Krajinovića iz ritma. Sonego je brzo napravio dva brejka, poveo je sa 4:0, a potom je rutinski set, a time i meč priveo kraju. S obzirom na prošlogodišnji nastup u polufinalu turnira, pred Filipom je novi pad na atp lestvici. Naredna destinacija biće mu holandski Roterdam. Da podsetimo, prošle godine poražen je već u prvom kolu od mađarskog tenisera Martona Fučoviča.