Ponovo izostao kontinuitet

Filip Krajinović na pripremama reprezentacije Srbije - slika preuzeta sa sajta TSS

Filip Krajinović nakon odličnog nastupa u francuskom Monpeljeu, poražen je na startu ATP turnira u Roterdamu. Bolji od njega bio je mađarski teniser Marton Fučovič sa 2:1 (6:3, 3:6, 2:6). Filip je bolje otvorio meč i već nakon pet uvodnih gemova vodio je 4:1. Set je mirno i sigurno priveo kraju. Drugi je započeo brejkom, međutim, usledio je pad u njegovoj igri. Njegov protivnik je vezao četiri gema (4:1), a vrlo brzo je i poravnao rezultat. Filip nije uspeo da se trgne u odlučujućem setu. Odmah je izgubio svoj servis, nakon čega više nije bilo povratka. Eliminacioni poraz u Roterdamu omogućiće Filipu da se što bolje pripremi za nastup u Kataru, gde bi mogao da prikupi dodatne bodove, pošto je i tamo prošlogodišnji nastup završio u ranoj fazi turnira.