Filip poražen, Srbija ipak među osam

Novak Đoković i Filip Krajinović na mastersu u Parizu - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice turnira

Filip Krajinović dobio je poverenje selektora Viktora Troickog pa je nastupio u prvom singl meču protiv Nemačke. Njegov protivnik bio je Dominik Kepfer. Nemac je bio bolji i slavio je u dva seta 7:6, 6:4. Nemački teniser prvi je stigao do brejka u trećem gemu, dok je Krajinović uzvratio u šestom. Set je odlučen u taj – breku. Dominik osvaja poen na Filipov servis i dolazi do vođstva 5:3, a stečenu prednost ubrzo pretvara u prvi set. Krajinović je loše ušao u drugi set. Njegov protivnik je poveo sa 4:1. Uspeo je „Fića“ da smanji na 4:3, međutim odmah zatim ponovo gubi servis sa 5:3. Tu nije bio kraj. Somborac uspeva da se izvuče i dobije priliku da servira za izjednačenje. To mu nije pošlo za rukom, pa je Kepfer doneo svom timu prvi poen. Nakon Krajinovića nastupio je Novak Đoković koji je lako „počistio“ Štrufa sa 2:0 (6:2, 6:4). Meč su odlučili dublovi. Za Srbiju su nastupili Đoković/Ćaćić, a za Nemačku Kravic/Puc. Nakon velike borbe Nemci su slavili sa u tri seta (7:6, 3:6, 6:7), te su i u konačnom ishodu pobedili sa 2:1. Srbija je čekala ishod meča Austrija – Nemačka. Našem timu bila je potrebna pobeda Austrije kako bi prošla među osam najboljih. Nemačka nije dozvolila iznenađenje, slavila je sa 2:1, te je prošla u četvrtfinale Dejvis kupa. Ipak, ostali smo u igri za plasman među osam najboljih, te smo čekali konačan ishod susreta Španija – Rusija. S obzirom da je Rusija slavila sa 2:1, naša selekcija se plasirala u četvrtfinale kao jedna od dve najbolje drugoplasirane ekipe. U borbi za polufinale igraćemo protiv reprezentacije Kazahstana. Ovaj meč na programu je sredu.