Treća šansa za prvu titulu

Filip Krajinović - polufinale ATP Stokholm opena 2019 - slika preuzeta sa twiter naloga turnira

Filip Krajinović izborio je plasman u finale ATP turnira u Stokholmu pobedom nad Špancem Pablom Karenom Bustom u tri seta. Prvi set pripao je Špancu. Prvi je stigao do brejka u četvrtom gemu za vođstvo od 3:1, koji je odmah potom i potvrdio. Naš teniser je uzvratio, dobio naredni tri gema i izjednačio rezultat na 4:4. Novim brejkom u desetom gemu Busta dolazi prvog seta. Furiozno je „somborac“ otvorio drugi set. Sa dva brejka i dva sigurna servisa dolazi do vođstva od 4:0, koju je rutinski održao do kraja seta. U odlučujućem trećem setu srpski teniser je spasao tri brejk prilike. Ključni brejk je napravio u osmom gemu. Krajinović će u svom trećem finalu u karijeri (Pariz – 2017, Budimpešta – 2019) igrati protiv Kađanina Denisa Šapovalova, sa kojim se do sada nije sastajao na ATP turu. Plasmanom u finale „Fića“ je obezbedio novih 150 atp bodova, koji će mu obezbediti skok na lestvici najboljih tenisera sveta, dok bi mu prva titula obezbedila i dodatnih 100 bodova. Finalni meč na programu je u nedelju od 15 časova.