Povratak Jokića, poraz Denvera

Nikola Jokić protiv Detroita slika preuzeta sa fejsbuk strane Denver Nagetsa

Denver – Detroit 108:110 (Q1 – 29:28, Q2 – 28:30, Q3 – 24:24, Q4 – 27:27).

Denver Nagetsi su izgubili još jedan meč na svom parketu. Uprkos povratku na teren Nikole Jokića, ove noći poraženi su od ekipe Detroita sa košem razlike. Gosti su utakmicu otvorili serijom 8:0 (dve trojke). Nagetsi su uzvratili i već posle dva tri minutu bilo rezultat je bio u egalu (12:12). Nakon toga ekipe su se smenjivale u vođstvu, sve do sredine druge četvrtine kada su gosti poveli 49:40. „Grumenje“ preko tandema Jokić – Marej smanjuje ovu prednost, a na odmor odlaze sa pola koša zaostatka (57:58). I u nastavku identična situacija. Tek početkom poslednje četvrtine gosti prvi put stiču dvocifrenu prednost (94:84). Nedugo potom bilo je i maksimalnih +13. Ekipa iz Kolorada je uzvratila serijom 12:2, smanjivši razliku na samo jedan posed. U poslednja tri minuta za Denver je pogađao samo MVP što nije bilo dovoljno za trijumf u ovom meču. Somborac je meč završio sa 31 poenom, devet skokova i deset asistencija. Porter Junior je ubacio 18, a Gordon poen manje. U pobedničkom timu Bojan Bogdanović je meč završio sa 22 poena, a Burks sa poenom manje. Denver zauzima sedmu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 10/7. Naredni meč igraju već sutra protiv Oklahome.