Drugi vezani poraz od Minesote

Nikola Jokić na meču protiv Minesote oktobar 2021. godina - slika peuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Minesota – Denver 130:115 (Q1 – 30:28, Q2 – 39:23, Q3 – 31:27, Q4 – 30:37).

Košarkaši Denvera pretrpeli su drugi vezani poraz od ekipe Minesote. Nakon što su poraženi na domaćem parketu pre dve nedelje, rano jutros su izgubili i meč u Mineapolisu. Iako su se gosti u uvodnim minutama serijom 8:0 odlepili na 10:17, domaći su se brzo stabilizovali i prvi deo meča dobili sa košem prednosti. Tokom druge četvrtine Vulvsi su dominirali. Sa dve serije (11:2 i 12:0) su se odlepili na +23, što je faktički i prelomilo ovaj susret. Nagetsi nakon ovoga nisu uspevali da uhvate priključak te su zasluženo poraženi nakon pet vezanih pobeda. U pobedničkom timu istakao je dvojac Taun i Prins sa 24 odnosno 23 poena. Pored njih još petorica domačih igrača je meč završilo sa dvocifrenim učinkom. Na drugoj strani Nikola Jokić je za 30 minuta na parketu ubacio 21 poen, imao je 16 skokova i osam asistencija, ali i pet izgubljenih lopti. Šutirao je za njega skromnih 50 odsto iz igre. Ekipa iz Kolorada sa skorom 28/22 zauzima peto mesto Zapada. Naredni meč igraju već sutra protiv Jute, dok će se u subotu sastati sa Nju Orleansom.