Nastavlja se niz

Feniks – Denver 111:113 (Q1 – 22:34, Q2 – 27:22, Q3 – 32:26, Q4 – 30:31).

Denver Nagesti upisali su sedmu uzastopnu pobedu u NBA šampionatu. Nakon ubedljivog trijumfa nad vodećim Lejkersima, ostvarena je nova pobeda u gostima nad ekipom Feniksa. Nikola Jokić je ponovo briljirao, upisao je 34. tripl – dabl u karijeri.  Susret je završio sa 22 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Prilog (You Tube). Nagetsi su odlično počeli meč, te su uvodnu četvrtinu dobili sa 34:22. Iako su tokom druge deonice imali i +16, Sansi su do odmora smanjili zaostatak na „pristojnih“ minus 7. Do kraja treće četvrtine i ova prednost se istopila na svega pola koša. U poslednjoj deonici domaća ekipa diktira ritam, preokreće rezultat i vodi sa 106:98. Nagetsi prave seriju od 7:0, a ubrzo potom i Jokić trojkom poravnava na 108:108. Marej je potom pogodio trojku za vođstvo Nagetsa 111:108, da bi na 25 sekundi do kraja Buker je izjednačio. Ipak, vrlo brzo je stigao novi odgovor Mareja za 113:111 i sedmu pobedu i nizu. Nagetsi su drugi na Zapadu sa skorom 21/8, a narednu utakmicu igraju u četvrtak protiv Nju Orleansa.