Novi tripl-dabl

Slika: Getty Images/Ronald Martinez – preuzeto: Sportklub (SK)

Ekipa Denvera pobedila je u svojoj areni, pred skoro 18 hiljada gledalaca ekipu San Antonija. Konačan rezultat meča 117:109 (Q1 – 30:32; Q2 – 28:29; Q3 – 29:29; Q4 – 30:19). U veoma zanimljivom i izjednačenom meču, domaća ekipa je zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj deonici meča uspela da ostvari novu pobedu. Nikola Jokić ponovo odličan, novi tripl – dabl, četvri u sezoni, a ukupno deseti u NBA karijeri. Nikola je za 32 provedena minuta na terenu postigao ukupno 23 poena, šutirajući 6/10 za dva, 2/5 za tri, a 5/6 sa linije penala. Imao je i 13 skokova, 11 asistencija, i po jedna blokada i izgubljenu loptu.. Pored njega, Barton je upisao 20, dok su Čendler i Marej postigli po 17 poena. U ekipi San Antonia istakao se nekadašnji igrač Partizana, Žofri Lovernj koji je ubacio 26 poena i upisao 11 skokova za 23 minuta provedena na parketu. Ovo je bila peta pobeda Denvera u poslednjih šest utakmica, i trenutno imaju skor od 31/26.