Embid dominirao protiv Jokića

Nikola Jokić u meču protiv Hjustona novembrar 2022. godina slilka preuzeta sa fejsbuk strane Denver Nagetsa

Filadelfija – Denver 126:119 (Q1 – 29:38, Q2 – 29:35, Q3 – 38:26, Q4 – 30:20).

Košarkaši Denvera izgubili su dobijeni meč na gostovanju u Filadelfiji. Nagetsi su odlično odigrali prvo poluvreme. Prvu dvocifrenu prednost stekli su na četiri minuta do kraja prve četvrtine. Domaćin je početkom drugog dela prišao na koš zaostatka, međutim Jokić i drugovi nisu dozvolili preokret, te su na veliki odmor otišli sa +15 (58:73). Tokom treće deonice igralo se naizmenično u serijama. Iako su na dva minuta pre ulaska u finalnu četvrtinu imali veliki zaostatak (84:99), Siksersi su serijom 12:0 zatvorili ovaj deo meča, te su prišli na svega tri poena zaostatka (96:99). Potpuni preokret dogodio se sredinom poslednjeg dela kada su domaći igrači poveli 118:110, nakon kojeg više nije bilo povratka za Nagetse. Junak pobede u pobedničnom timu bio je Džoel Embid sa 47 poena i 18 skokova. Nikola Jokić je u poraženom sastavu bio najefikasniji igrač gostujućeg tima sa 24 poena. Denver je i dalje vodeći tim Zapadne konferencije sa skorom 34/16, a naredni meč igraju u sredu, 01. februara protiv Nju Orleansa.