Boston bolji od Denvera

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Boston – Denver 108:102 (Q1-30:32, Q2 – 21:28, Q3 – 25:19, Q4 – 32:23).

Denver Nagetsi upisali su novi prvenstveni poraz. Bolji od njih bili su Boston Seltiksi. Nikola Jokić uprkos odličnom nastupu u Bostonu nije uspeo svoj tim da dovede do nove pobede. Somborac je upisao novi tripl – dabl. Postigao je 23 poena, imao je 16 skokova i 11 asistencija. Ipak, treba istaći da mu je procenat uspešnosti bio ispod njegovog nivoa. Pogodio je 9 od 20 šuteva (45 odsto), a imao je i čak devet izgubljenih lopti. Ekipa iz Kolorada je vodila tokom većeg dela prve četvrtine. Domaći su u finišu serijom 7:0 došli do koša zaostatka. Gosti su bili bolji rival tokom druge deonice, a na odmor su otišli sa prednošću od 60:51. Seltiksi su se nakon odmora konsolidovali. U 31. minutu su poveli, Nagetsi su uzvratili. Konačna odluka je pala u poslednjih 12 minuta. Jokić i drugovi su imali sedam poena (88:81) prednosti u 39. minutu. Igrači Bostona serijom 11:2 preokreću i ponovo vode, da bi u finišu meča sa linije penala obezbedili pobedu. U pobedničkom timu Tejtum je bio najefikasniji sa 24 poena, dok je Smart ubacio koš manje. Naredni meč Denver igra već sutra protiv Toronta.