Denver prekinuo seriju od tri poraza

Nikola Jokić u duelu sa Nurkićem Denver - Portland januar 2022. godina - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Portland – Denver 120:121 (Q1 – 36:30, Q2 – 28:33, Q3 – 35:26, Q4 – 21:32).

Košarkaši Denvera prekinuli su seriju od tri vezana poraza pobedom na gostovanju protiv Portlanda. Prvu osetniju prednost domaći tim je stekao sredinom prve deonice kada su poveli sa 29:20. Prednost su održavali skoro desetak minuta. Nakon toga Nagetsi prave preokret (10:0) i prelaze u vođstvo 48:53. Do odlaska na odmor ekipe su se smenjivale u vođstvu. Blejzersi drugo poluvreme otvaraju serijom 14:6 koje im donosi novo vođstvo (78:69). Prednost su uspešno sačuvali do poslednje deonice i kojoj dolazi do velikog preokreta. „Grumenje“ se vraća u meč zahvaljujući Mareju koji je u seriji 16:5 (tri trojeke) učestvovao sa devet poena. U poslednjih šest minuta ekipe su se smenjivale u vođstvu, a meč je odlučila trojka Mareja u poslednjoj sekundi utakmice. Meč je obeležila odlična igra Lilanda u poraženom sastavu i Nikole Jokića u pobedničkom timu. Somborac je meč završio sa 33 poena, deset skokova i devet asistencija, dok je Liland na kraju imao učinak od 40 poena i 12 asistencija. Denver je četvrti tim Zapada sa skorom 15/10. Naredni meč igraju u nedelju protiv Jute.