Jokić i Rivers srušili Bruklin

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Bruklin – Denver 118:124 (Q1 – 28:29, Q2 – 37:25, Q3 – 26:42, Q4 – 27:28).

Denver Nagetsi upisali su treći vezani trijumf u NBA šampionatu. Jokić i drugovi slavili su rano jutros na gostovanju protiv Bruklina. Nakon odličnog starta (4:15) gostiju, domaći igrači su se konsolidovali i vratili u meč do kraja prve deonice. U drugoj četvrtini potpuno dominacija Bruklina koji su serijom 10:0 u finišu prvog poluvremena stekli dvocifrenu prednost. U nastavku meča veliki preokret ekipe iz Kolorada. Trojka Barton – Rivers – Jokić ubacila je 31 poen i pred ulazak u poslednji deo meča ušla je sa pet poena viška. Netsi su u 38. minutu stigli do izjednačenja (99:99), međutim „Grumenje“ preko Jokića i Riversa uzvraća i brzo dolazi do velikih +8. Nakon toga više nije bilo povratka za domaćin tim. Nikola Jokić je za 35 minuta koliko je proveo na parketu postigao 26 poena, upisao deset skokova i osam asistencija. Pored njega fantastičan je bio i Ostin Rivers koji je pridodao 25 poena (sedam trojki). Dvocifreni su bili Barton (21), Kazins (13), Gordon i Moris sa po deset poena. U ekipi Bruklina najbolji je bio Tomas sa 25 i Majls sa 21 poenom. Nagetsi i dalje šesti na Zapadu sa skorom 26/21. Naredni meč  igraju u subotu protiv Nju Orleansa, dok će se dva dana kasnije sastati sa Milvokijem.