Kraj sezone za Nagetse

Nikola Jokić oktobar 2021. godina slika preuzeta sa nba.com

Golden Stejt – Denver 102:98 (Q1 – 30:25, Q2 – 18:23, Q3 – 22:30, Q4 – 32:20).

Denver Nagetsi završili su ovogodišnju NBA sezonu. Ekipa iz Kolorada je zaustavljena u prvoj fazi plej ofa od odličnog tima iz San Franciska. U petom odlujučujećem meču viđena je još jedna uzbudljiva utakmica. Voriorsi su bili nešto bolji rivala početkom susreta. Imali su maksimalnim sedam poena prednosti. Jokić i drugovi su držali priključak, a finišu prvog poluvrema su serijom 6:0 prvi put za kratko poveli (45:48). Ipak, Tomson je trojkom poravnao rezultat, pa se na odmor otišlo egal rezultatom. Gosti su drugi deo meča otvorili serijom 7:2, a prvu dvocifrenu prednost imali su u 29. minutu (64:54). Voriorsi se nisu predavali i preko Karija (koji je ubacio tri trojke) su smanjili zaostatak sa svega pola koša. Nagetsi su uzvratili preko Kazinsa (sedam vezanih poena), te su na ulazu u poslednju deoniocu susreta imali prednost od 78:70. U finalnoj četvrtini velika borba. Tomson i Pejton mini serijom 7:0 dovode svoj tim u novo vođstvo 88:84. Nagetsi drže korak zavaljujući Jokiću koji je jedini pogađao za svoj tim u tim trenucima. Ipak, to nije bilo dovoljno da se porazi jedan od najboljih timova lige. Na kraju pobeda Voriorsa sa 102:98. U domaćem timu najzaslužniji za pobedu bio je Stef Kari sa 30 poena. Tomson i Pejton su ubacili duplo manje, dok je Vigins postigao 12 poena. U poraženom sastavu Nikola Jokić je dominirao sa 30 poena, 19 skokova i osam asistencija. Na parketu je proveo 32 minuta, ukupna uspešnost na meču 67 odsto. Pored njega Kazins je bio najraspoloženiji sa 19 poena. U poslednjem meču podbacila je klupa „Grumenja“. Čak petorica igrača gostiju na parketu je bila sa zavidnom minutažom, ali bez ozbiljnijeg učinka i sa svega jednim ubačenim košem. Na kraju konačnih 4:1 u seriji za Golden Stejt i zaslužen prolaz u polufinale Zapadne konferencije gde čekaju boljeg iz duela Memfis (3)/Minesota (2).