Odbojkašice zaustavljene na poslednjoj prepreci

Odbojkašice Volejstarsa nisu uspele da osvoje prvo mesto na kvalifikacionom turniru za popunu Banka poštanska štedionica Prva liga Srbije. Kljajićevčanke su se nadmetale sa prvacima preostale tri Druge lige. Prvog dana takmičenja ekipa iz Kljajićeva je porazila prvaka istočne grupe, Desetku iz Niša sa maksimalnih 3:0. U drugom meču prvog dana domaći Borac je porazio Lazarevac u pet setova. Dan kasnije, Volejstars je bio bolji od Borca sa 3:2, dok je Lazarevac trijumfovao u meču protiv Desetke (3:0). Poslednjeg takmičarskog dana u meču za titulu i direktan plasman u viši rang sastali su se Volejstars i Lazarevac. Iako su igračice Volejstarsa odlično otvorile utakmicu rešivši prvi set (25:20) u svoju korist, to im nije bilo dovoljno za pobedu. Lazarevčanke su u narednom zaigrale bolje (25:22) i vrlo brzo je stiglo izjednačenje. Gubitak drugog seta potpuno je demoralisao igračice Volejstarsa koje su treći i četvrti set izgubile sa identičnih 25:9. Drugom pobedom za turniru OK Lazarevac je sebi zasluženo obezbedio mesto među prvoligašima. U drugom meču dana niška Desetka je slavila na domaćim Borcem sa 3:2. Rezultati i konačna tabela turnira.