MVP ušao u istoriju

Nikola Jokić MVP 2021 - 2022 - slika preuzeta sa sajta nba.com

Oklahoma – Denver 110:122 (Q1 – 29:42, Q2 – 28:29, Q3 – 38:22, Q4 – 15:29).

Denver Nagetsi savladali su rano jutros Oklahoma Siti Tanderse. Jokić i drugovi su meč otvorili mini serijom 13:0 (dve trojke Gordona i Mareja). Gosti su tokom prve četvrtine ubacili čak deset trojki. Tandersi su tokom druge deonice serijom 11:0 smanjili zaostatak sa osam poena, međutim vrlo brzo je usledio odgovor, te su Nagetsi na odmor otišli sa dvocifrenom prednošću 71:57. U trećoj četvrtini potpuni preokret. Domaći igrači su se nakon odmora stabilizovali i strpljivom igrom su iz minut u minut „topili“ prednost „Grumenja“. Na ulasku u finalnu četvrtinu imali su koš (95:93) prednosti. Ekipa iz Kolorada je sredinom poslednjeg dela serijom 16:6 uspela da ponovo dođe do dvocifrene razlike, koju su uspeli da sačuvaju do kraja utakmice. Nikola Jokić je za 36. minuta na parketu postigao 15 poena, imao je 13 skokova i jednu asistenciju više. Novim trocifrenim učinkom (79. u karijeri) Somborac je ušao u istoriju NBA lige, prestigavši na listi Vilta Čemberlena koji ima jednu manje. U pobedničkom timu Gordon je bio najbolji igrač sa 27 poena, dok je Marej ubacio tri manje. Najefikasniji igrač domaćeg tima bio je Aleksander sa 37 poena. Naredni susret Denver igra u nedelju, 6. novembra protiv San Antonio Sparsa.