Baksi ponovo bolji

Košarkaši Milvoki Baksa po drugi put u poslednjih sedam dana savladali su Denver Nagetse, ovoga puta na domaćem terenu.

Milvoki – Denver 104:98 (Q1 – 25:29, Q2 – 21:27, Q3 – 32:21, Q4 – 26:21).

„Grumenje“ je bilo bolje tokom prvog dela susreta, dok su domaćini u nastavku dodali gas i preokrenuli rezultat. Denver je dominirao u prve dve deonice, a prednost je u jednom momentu iznosila i + 17. U tim trenucima se činilo da je pobeda već obezbeđena. Međutim, sa tim se nisu složili domaći košarkaši, koji su do poluvrema uspeli zaostatak svesti na deset razlike, a već do sredine treće četvrtine prednost ekipe iz Kolorada se istopila. U poslednjoj četvrtini obe ekipe su se smenjivale u vođstvo sve do momenta kada Baksi serijom 8:0 preokreću rezultat i prelaze u vođstvo od 95:89. Denver se u poslednjem minutu trojkom Jokića vratio na minus dva (100:98), međutim do kraja meča nisu uspeli da izbegnu poraz. Nikola Jokić je postigao 20 poena, uz pet skokova i asistencija. Prilog (You Tube). Naredni meč Nagetsi igraju u četvrtak kada gostuju Minesoti.

Slika Nikola Jokić Harry How Getty Images Sport preuzeto sa sajta sportklub.rs (SK)