Džezeri bolji od Nagetsa

Nikola Jokić protiv Jute - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Juta – Denver 127:100 (Q1 – 40:41, Q2 – 29:32, Q3 – 29:26, Q4 – 29:21).

Košarkaši Denvera izgubili su rano jutros od trenutno prvog tima NBA lige. Denver je vodio tokom većeg dela prve četvrtine. Iako su u jednom momentu imali (+11) dvocifrenu prednost, domaći su u finišu serijom 16:3 (tri trojke) preokrenuli rezultat i poveli sa 40:36. Nagetsi su početkom drugog dela ponovo poveli i imali su prednost do odlaska na odmor. Tokom treće deonice viđena je izjednačena igra oba tima, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Džezeri su u poslednjih dvanaest minuta pojačali ritam. Bojan Bogdanović je pogodio tri trojke, Klarkson dve i Nijang jednu i na kraju zasluženo slavili. Najefikasniji igrač utakmice bio je Bogdanović sa 48 poena, dok je Klarkson ubacio 21. U poraženom timu Porter junior je postigao 31 koš, dok je Nikola Jokić meč završio sa 24 poena, 9 skokova i 13 asistencija. Ekipa Jute sa skorom 49/18 drži čelno mesto Zapadne konferencije, dok su Nagetsi (44/23) porazom ponovo „pali“ na četvrto mesto. Ekipa iz Kolorada sutra igra protiv Broklina.