Sombor izgubio od Crvene Zvezde

Gostujući igrači su od starta utakmice nametnuli svoj ritam i već posle svega sedam minuta igre stekli su prednost od +5 (7:2). Nakon toga igralo se gol za gol do samog finiša prvog dela kada domaći igrači serijom 3:0 uspevaju da smanje zaostatak u odnosu na goste. Na odmor se otišlo sa prednošću ekipe iz Mokrina 21:17. Nakon pauze domaća ekipa se držala desetak minuta, a nakon toga gube dah što gosti koriste i veoma brzo i lako odlaze na plus 10. U poslednjih desetak minuta bilo je i plus 13 za Mokrinčane. Najbolji pojedinac susreta bio je Veljko Pavlović sa 14 pogodaka, dok je Dejan Stokuća postigao osam golova. U pobedničkom timu Marko Dražić je postigao 12 puta zatresao mrežu golmana Milićevića. Ekipa Dalmatinca je bila neuspešna u duelu sa Radničkim iz Jaše Tomića. Domaćin je tokom prvog dela meča bio u konstantnoj prednosti, te je na odmor otišao sa četiri gola prednosti. U nastavku meča su dodatno pojačali ritam i u jednom momentu su stekli i sedam golova viška. Gosti su u finišu meča uspeli samo da ublaže poraz. U narednom kolu gledaćemo okršaj dva somborska predstavnika. Dalmatinac će ugostiti ekipu Sombora, a meč je na programu narednog vikenda (22./23. oktobra).

Izveštaji sa utakmica:

Sombor – Crvena Zvezda (Mokrin) 29:40 (17:21)

Sedmerci: 1/1 (Sombor). 2/3 (Crvena Zvezda).

Žuti kartoni: 12 minuta (Sombor). 10 minuta (Crvena Zvezda).

Sombor: Stokuća, Braun 7, Rožić, Todorović, V. Pavlović 14, Narančić, Kopril, Gajin, Vezmar, Mjazga, Plećaš, Radosavljević 1, S. Pavlović 4, Penzeš 3, Milićević.

Crvena Zvezda: Almaši 8, Dražić 12, Dukatarov 2, Markuš, Domazet 2, Golić 2, Trnić 4, Milivojević, Ladičorbić 8, Maluckov, Blažić 2.

Radnički (Jaša Tomić) – Dalmatinac 36:31 (18:14)

Sedmerci: 5/6 (Radnički). 5/5 (Dalmatinac).

Isključenja: 20 minuta (Radnički). 16 minuta (Dalmatinac).

Radnički: Avdalović, Šakotić, Janjić, Gađanski, Molnar 4, Sebastijanov 10, Morača, L. Popović 1, Slavković 3, Glomazić 5, N. Popović 1, Gađan, Guran, Pungul, Parkajić 1, Kalašiš 11.

Dalmatinac: Dragić, Vojvodić 1, Kuprešanin 4, Gajin 4, Vučković 5, Končarević, Vagić 2, Ležajić 5, Graovac 5, Garajski 3, Poloviina, Macura, Gardijan 2, Radmilović, Rikalo.

Borac (BG) – Grafičar 23:18 (10:8)

Sedmerci: 1/2 (Borac BG). 1/4 (Grafičar).

Isključenja: 4 minuta (Borac BG). / (Grafičar).

Borac (BG): Radaković, Nenadić 4, Dautović 1, Stevan Cvjetković 2, Orlić 2, Bogunović, Medić 8, Vojnović 6, Stefan Cvjetković, Obradović.

Grafičar: Bajrami, Dragojević 2, Kele 5, Vičik, Katić 3, Stojanović 6, Matin, Lepolt 2.