Atletičari doneli pet medalja sa državnog prvenstva

U sredu, 24. maja Ćuprija je bila domaćin školskog državnog prvenstva u atletici. Somborski osnovci i srednjoškolci imali su zapažene nastupe. Osvojeno je pet medalja, od kojih su četiri zlatne i jedan srebrna. Ana Šmit (I – IV razredi), koja je nastupila u disciplini skok u dalj svojila je prvo mesto (4.61 m) u disciplini skok u dalj. Ana je učenica OŠ Bratstvo Jedinstvo Bezdan. Ovo je ujedno bila i jedina medalja za somborske osnovce. Kod srednjoškolaca Mihajlo Katanić je u trci na 400m osvojio prvo mesto i to sa novim ličnim rekordom 48.66 sekundi, dok je Gregor Sekulić zauzeo drugo mesto u skoku u dalj (6.90m). Muška štafeta (4x100m) Gimnazije „Veljko Petrović“ u sastavuStefan Marić, Mihajlo Katanić, Gregor Sekulić i Aleksandar Negovanović istrčala je svoju trku u vremenu 43.05 sekundi, te je osvojila prvo mesto i zlatnu medalju. U generalnom plasmanu somborska Gimnazija je sa 35 bodova ekipno zauzela prvo mesto. Treba napomenuti i da su pored pomenutih plasmana, somborski atletičari imali i sedam četvrtih (Nika Andričin, Aleksandar Mikać, Anja Vodeničar, Manuela Sekulić, David Jurić, Miloš Maksimović, Stefan Marić), dva peta (Đorđe Sunajko i Vanja Milošević) i jedno šesto mesto (Maša Buišić).