Titule za Uroša i Simanu

Uroš Lukač i Simana Matković, članovi somborskog SBK „Speeder“ osvojili su titule na međunarodnom turniru u krosmintonu. Drugi Zabok Open održan je prethodne subote u gradskoj sportskoj dvorani, uz učešće takmičara iz pet zemalja. Srbiju su predstavljali četvoro članova somborskog kluba. Najuspešniji je bio Uroš Lukač, koji je bez poraza stigao do prve međunarodne titule u konkurenciji pionira. U grupnoj fazi je ostvario dve pobede, a zatim je u polufinalu savladao domaćeg takmičara Adriana Benčića sa 2:0, a neizvesnom u finalu Slovenca Marka Šušteršiča 2:1. Simana Matković je nastavila sa uspešnim nastupima u kategoriji veteranki i kroz grupnu fazu prošla kao prvoplasirana. Zatim je u polufinalu savladala Hrvaticu Gorički, a u finalu Gordanu Ivković, obe bez izgubljenog seta. Alida i Boris Jerković igrali su u kategoriji mešovitih parova i seniorskim pojedinačnim kategorijama. U parovima su poraženi tek u finalu od najboljeg para na svetu Keber/Šušteršič. Pojedinačno, oboje su osvojili srebrna odličja. U borbi za zlato Alida je poražena od Slovenke Jasmine Keber Šušteršič, dok je Boris poražen od Hrvata Damira Bakovića. Već narednog vikenda Sombor će ugostiti takmičare na devetom Sombor Openu. Turnir međunarodnog ranga 250 bodova će biti održan u dvorištu Sokolskog doma u subotu, 4. juna sa početkom u 9 časova. Ulaz će biti slobodan za gledaoce.