Denver pred ispadanjem

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Golden Stejt 113:118 (Q1 – 32:34, Q2 – 27:35, Q3 – 30:18, Q4 – 24:31).

Denver Nagetsi ponovo su poraženi od Golden Stejta. „Grumenje“ gubi 3:0 i nalazi se pred ispadanjem. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac susreta sa 37 poena, 18 skokova i pet asistencija. To nije pomoglo njegovoj ekipi da stigne do pobede. Gosti su od samog starta zaigrali bolje, imali su prednost tokom čitavog prvog poluvremena. Domaćin je drugo poluvreme otvorio serijom 21:6 što im je omogućilo preokret i vođstvo od 80:75. Do samog kraja je bilo neizvesno, činilo se da je ekipa iz Kolorada pred pobedom, međutim, usledila je katastrofalna završnica. Domaći igrači su u poslednja tri minuta samo jednom pogodili koš gostiju, što se ispostavilo kao presudno za gubitak meča. U pobedničkom timu Kari i Pul su postigli po 27 poena, dok je Tomson ubacio poen manje. Naredni četvrti duel ova dva tima igra se sutra.