Džoker sve bliži višem rangu

Džoker – Željezničar 103:69 (Q1- 27:14, Q2 – 27:13, Q3 – 26:20, Q4 – 23:22).

Košarkaši Džokera sigurnim koracima hitaju ka višem rangu. Somborski tim je u subotu ugostio ekipu Željezničara. Susret je odlučen već nakon prvom poluvremena kada su domaći igrači postigli duplo više poena (54:27) u odnosu na goste iz Inđije. U nastavku su spustili gas, ali su uprkos tome i preostale dve četvrtine rešili u svoju korist. Svi igrači Džokera, izuzev Irića su uspeli da se upišu u strelce. Dominirali su Brbaklić i Igrutinović sa 18 odnosno poenom manje. U poraženom sastavu Marković je bio najefikasniji igrač sa 24 koša. Džoker je prvi tim lige sa dve pobede više u odnosu na najbliže pratioce iz Vrbasa i Kule. U narednom kolu lider prvenstva gostuje u Srbobranu.

Džoker: Krstić 5, Igrutinović 14, Bocka 7, Brbaklić 18, Ilić 6, Vukas 13, Krstanović 17, Mirović 6, Irić, Stević 6, Supić 4, Krtolina 7.

Željezničar: Marjanović 5, Đumić 13, Petrović, Lalić 7, Jović, Bulatović 13, Pešut 5, Kosjer, Veličković, Lalević 2, Marković 24, Divljak.

Preostali rezultati kola: Hajduk – Vrbas 93:62, Topola – Stara Pazova 87:83, Sveti Đorđe – Srbobran 100:72.

Tabela: Džoker 17, Vrbas 15, Hajduk 15, Sveti Đorđe 13, Željezničar 13, Topola 12, Srbobran 12, Stara Pazova 11.