Jokić odveo svoj tim u veliko finale

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Los Anđeles Lejkersi – Denver Nagetsi 111:113 (Q1 – 34:28, Q2 – 39:30, Q3 – 16:36, Q4 – 22:19).

Ekipa iz Kolorada plasirala se u veliko finale NBA lige gde će Jokić i drugovi dobili priliku da se bore za šampionski prsten. „Grumenje“ je dobilo i četvrti meč finala Zapadne konferencije protiv Lejkersa i tako se maksimalnim rezultatom našlo u finalu. Nikola Jokić je odlučio susret pobedonosnim košem na 52 sekunde do kraja meča. Somborac je susret završio sa 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija. Ovo je njegov osmi trocifreni učinak u ovogodišnjem plej – ofu, čime je prestigao i legendarnog Vilta Čemberlena koji je ostao na sedam. Domaćin je bio bolji rival na parketu tokom prvog poluvremena. Imali su maksimalno vođstvo od +15 na poluvremenu. Ipak, nakon odmora usledio je totalni preokret Nagetsa koji su treću deonicu dobili sa 16:36 i pred ulazak u finalnu četvrtinu imali su pet poena (89:94) prednosti. Lejkersi su tokom poslednjeg dela uspeli tri puta da izjednače rezultat, ali više od toga nisu mogli. Gosti su uvek imali igrača koji je uspeo da odbije nalete Džejmsa, Dejvidsa i Rivsa. Pored Jokića u pobedničkom timu istakli su se Marej sa 25 poena i Gordon sa tri poena manje. Dvocifreni su bili još i Porter junior sa 15 i Koldvel Poup sa 13. U dresu „Jezeraša“ Lebron Džejms je bio na pragu tripl – dabla. Ubacio je 40 poena, imao deset skokova i jednu asistenciju manje. Dejvis je utakmicu završio sa 21, a Rivs sa 17 poena. Nagetsi čekaju rivala u samoj završnici lige. U finalu Istoka igraju Majami vodi protiv Bostona sa 3:0 i sutra ujutru će pred svojim navijačima imati priliku da overe prolaz u veliko finale.