Volejstars se učvrstio na čelu tabele

Odbojkašice Volejstarsa petom pobedom u nizu učvrstile su se na čelu tabele druge republičke lige Srbije grupa Sever. One su proteklog vikenda gostovale u Novom Sadu gde su savladale ekipu FOK-a sa 3:1 (25:17, 22:25, 25:19, 25:14). Gošće su bolje otvorile meč, sigurnim servisima i odličnim blokom su kontrolisale situaciju na parketu i prilično lako su prvi set rešile u svoju korist. Tokom drugog su se malo opustile, što je domaći tim iskoristio i izjednačio rezultat u setovima. To je bio tek drugi set koje su izgubile u dosadašnjem prvenstvu. Ipak, u nastavku meča su pojačale ritam i rutinski su preostala dva seta rešila u svoju korist i time meč uspešno zaključili. U šestom kolu predstoji im još jedno gostovanje, ovoga puta četvrtoplasiranom Futogu. Meč se igra u subotu, 20. novembra od 16 časova. Somborski klubovi koji nastupaju u prvom vojvođanskom rangu proteklog vikenda ostvarili su polovičan učinak. Goks In je pretrpeo četvrti prvenstveni poraz i jedina je ekipa koja još uvek nema bodove. One su poražene od drugog tima subotičkog Spartaka sa maksimalnih 0:3 po setovima (12:25, 13:25, 14:25). Sa druge strane CVS Elbraco Tehnolend slavio je u Subotici nad istoimenom ekipom sa 0:3 (22:25,21:25, 14:25). Somborke nakon četiri odigrana meča imaju po dve pobede i poraza. U narednom kolu očekuje nas duel dva somborska tima. Domaćin je CVS, a meč se igra u nedelju od 17 časova u sali Sokolskog doma. Muška ekipa Sombora poražena je u Bačkoj Palanci od lidera prvenstvasa 3:1. Domaći tim je poveo sa 2:0 (25:22, 25:21) i činilo se da će Somborci pretrpeti maksimalan poraz. Ipak, usledio je preokret. Izabranici trenera Miloša Aleksića su dobili treći set (25:22), a tokom četvrtog je viđena velika borba. Nažalost, u neizvesnoj završnici izgubili su četvrti set sa 30:28 pa je domaćin upisao nova tri boda. Nakon četiri kola imaju po dve pobede/poraza. Zauzimaju šesto mesto sa isto toliko bodova. U narednom kolu se sastaju sa trećeplasiranom ekipom Novog Sada 2. Meč se igra u sali Sokolskog doma u nedelju, 21. novembra od 12.45 časova.