Krajinović prošao do Medvedeva

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Filip Krajinović uspešno je startovao na mastersu u Indian Velsu. On je na u drugom kolu savladao Markosa Girona sa 2:0 (7:6, 7:5). Srpski teniser je u prvom setu čak šest puta spasavao brejk lopte, da bi potom u dvanaestom gemu (pri vođstvu 6:5) propustio tri set lopte. To ga nije obeshrabrilo, te je ipak u taj – breku bio konkrektniji i poveo u setovima. Odmah na startu drugog seta je poveo sa 3:0 i činilo se da će meč uspešno privesti kraju. Njegov protivnik se nije predavao, te se vratio u susret i izjednačio na 5:5. Somborac uzvraća brejkom, koji je odmah potom i potvrdio za konačnih 2:0 u setovima. U narednoj (trećoj) rundi čeka ga prvi favorit turnira Danil Medvedev, koji je dobio Mekdonalda (SAD) sa 2:0 (6:4, 6:2). Ove godine su se sastali na Australijan openu, gde je Rus slavio u pet setova.