Jokić stigao do 21. tripl – dabla

Nikola Jokić protiv Minesote januar 2023.godina slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Toronto 125:119 (Q1 – 32:34, Q2 – 19:34, Q3 – 42:30, Q4 – 32:21).

Šampionski sastav iz Kolorada nalazi se na korak od preuzimanja liderske pozicije Zapadne konferencije. „Grumenje“ je u teže nego što se očekivalo dobili ekipu Toronta. Junak pobede bio je srpski centar Nikola Jokić koji je zabeležio 21. trocifreni učinak u dosadašnjem prvenstvu (126. u karijeri). Somborac je upisao 35 poena, 17 skokova i 12 asistencija. Pri tom je dodao čak šest ukradenih lopti (rekord sezone) i dve rampe. Iako su bili na ivici poraza, Nagetsi su uspeli da nadoknade visoki zaostatak (21 poen) i na kraju trijumfuju. Prva deonica meča protekla je u izjednačenoj igri oba tima, ekipe su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti. Gosti su krajem prve i početkom druge četvrtine serijom 21:5 stekli dvocifrenu prednost (32:45). U drugom delu treće četvrtine Jokić i drugovi uspostavljaju ravnotežu i vraćaju se u igru, a u poslednjem delu, serijom 8:0 dolaze do prednosti 112:107, koju su uspeli da sačuvaju do poslednjeg sekunda utakmice. U domaćem sastavu, pored Jokića istakao se Marej sa 26 poena i 12 asistencija. Porter junior i Gordon su pridodali po 19 poena. Nagetsi su drugi tim Zapada sa skorom 45/20. Ispred njih je samo Oklahoma koja ima isti broj pobeda i poraz manje. Naredni meč Denver igra u četvrtak, 14. marta protiv Majamija.