Jokić sprečio čišćenje

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Golden Stejt 126:121 (Q1 – 26:21, Q2 – 37:31, Q3 – 35:37, Q4 – 28:32).

Ekipa iz Kolorada pobedom u četvrtom duelu sprečili su rano ispadanje svog tima iz borbe za titulu prvaka NBA šampionata. Junak pobede bio je najefikasniji igrač susreta Nikola Jokića sa 37 poena, osam skokova i šest asistencija. Raspoložen za igru bio je i Monte Moris sa 24 poena, dok je Gordon ubacio tri poena manje. U poraženom sastavu Kari je meč završio sa skorom od 33 poena, dok je Tomson dao poen manje. Domaći su sredinom prvog dela preuzeli stvari u svoje ruke. Napravili su preokret serijom 13:2. Na kraju poluvremena imali su devet poena prednosti. Iako su tokom poslednje deonice meča imali prednost od plus deset, to nije bilo dovoljno da se uđe u mirniju završnicu. Gosti su na dva minutu pre kraja poveli sa košem razlike. ipak, Jokić i Moris su preokrenuli rezultat, da bi pobedio potvrdio Vil Barton u poslednjem sekundama meča. Peti meč se igra u četvrtak u San Francisku.