Dalmatinac dobio Rumu, fenjeraš bez šanse u Putincima

Rukometaši Dalmatinca savladali su ekipu Rume 31:28 (17:15) u pretposlednjem kolu Druge lige Vojvodine – grupa A. Riđičanci su vodili od samog starta susreta. Imali su domaći igrači konstantnu prednost od dva do tri gola. U finišu prvog poluvremena prednost je išla i do plus 5 (16:11). Ipak, gosti su u poslednja četiri minuta prvog dela serijom 4:1 smanjili zaostatak na minus 2. U uvodnim minutu drugog poluvremena stigli su Rumljani i do izjednačenje, međutim, to je bilo sve od njih. Domaći sastav uspeva da se konsoliduje, vrati inicijativu i susret uspešno privede kraju. Trenutno su na četvrtoj poziciji koja vodi u plej – of. Izveštaj… Drugi naš predstavnik doživeo je deseti prvenstveni neuspeh. Ekipa Sombora gostovala je u Putincima gde je poražena od istoimene ekipe sa 35:19 (16:7). Meč je odlučen nakon prvih pola časa igre kada su domaći došli do nedostižne prednosti od devet golova. U nastavku meča su samo potvrdili kvalitet i rutinski meč priveli kraju. Somborci su ostali na začelju tabele sa samo jednim osvojenim bodom. IzveštajPrvenstvo se završava narednog vikenda kada ćemo gledati derbi između dva somborska tima. Domaćin susreta biće ekipa Sombora.