Trojkom obezbedio novu pobedu

NikolaJokic, novembar 2023.godina, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver Nagetsi nastavili su seriju pobeda. Treći tim Zapada nalazi se u seriji od peet pobeda iz poslednjih šest duela. Nikola Jokić i drugovi pobedili su tim Indijane sa sa 109:114 (Q1 – 29:28, Q2 – 33:26, Q3 – 19:39, Q4 – 28:21). Domaći tim je bolje otvorio meč, rešio je prvi deo meča sa plus 8 u svoju korist (61:54). Usledila je odlična treća četvrtina Nagetsa koji su pred ulazak u finalnu četvrtinu vodili sa 81:93. U poslednjem delu drama. Pejsersi su serijom 10:0 na četiri minuta pre kraja poravnali rezultat (100:100).  Ipak, Marej i Jokić su koševa 90 sekundi pre kraja obezbedili svom timu vođstvo od 107:111, Siakam je poentirao sa 109:111, da bi Jokić trojkom na sedam sekundi do kraja postavio konačan rezultat utakmice. Inače, srpski centar je stigao do svog 118. trocifrenog učinka u karijeri. Ubacio je 31 poen, imao 13 skokova i deset asistencija. Marej je takođe postigao identičan broj poena, dok je u ekipi Indijane najefikasniji bio Tarner sa 22 poena. „Grumenje“ u petak gostuje Niksima, dok će u noći subota na nedelja ugostiti ekipu Filadelfije.