Kula dobila novog dvoranskog prvaka države

Kako je objavljeno na opštinskom sajtu Kule, u atletskoj dvorani u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije za mlađe juniore na kojem su nastupili atletičari „Hajduk Maraton tim“, Sergej Kostić i Ana Novković. Učestvovalo je više od 260 takmičara iz tridesetak atletskih klubova. Kostić je učestvovao u dve discipline i u obe je ostvario ogroman uspeh. Naime, na 1.500 metara Kostić je vicešampion Srbije sa rezultatom 4.10,61 minuta, dok je na duplo dužoj distanci sa pobedničkim vremenom 8.44,81 minuta (lični rekord) osvojio prvo mesto i time doneo zlatnu medalju u Kulu. Ovaj uspeh dodatno dobija na težini kada se ima u vidu da Kostić još uvek pripada kategoriji starijih pionira, te nema sumnje da je pred njim svetla atletska budućnost. Ana Novković, ona je u disciplini 800 metara osvojila sedmo mesto među više od dvadeset takmičarki sa rezultatom 2 minuta, 36 sekundi i 37 stotinki, što takođe predstavlja veliki uspeh. U generalnom plasmanu klubova, „Hajduk Maraton tim“ osvojio je osmo mesto, a, kako su iz ovog kluba naveli, dobre stvari i veliki uspesi tek predstoje, te da ih ovi uspesi neće opustiti već, naprotiv, biće im podsticaj za još veći rad, trud i zalaganje.