Džoker bez problema protiv Tamiša

Džoker - Zdravlje Leskovac, novembar 2023.godina, preuzeto sa zvaničnog sajta KK Džoker

Džoker – Tamiš 85:71 (Q1 – 22:16, Q2 – 20:21, Q3 – 19:17, Q4 – 24:17).

Košarkaši Džokera bili su bolji rival na terenu tokom čitave. Somborci su meč otvorili mini serijom 5:0. Gosti su već u 5. minutu trojkom Terzića izjednačili rezultat (11:11). U finišu prve četvrtine trojkom mladog Stanojevića i poenima sa linije penala Lazara Lugića Džoker je došao do prednosti 22:16. Tokom druge deonice izabranici trenera Željka Lukajića imali su u nekoliko navrata i plus 13, međutim, do kraja poluvremena, Pančevci prvo trojkom Pajića, a zatim i sa sedam vezanih poena Džejlena smanjuju zaostatak na svega pet poena (42:37). U nastavku meča domaći košarkaši su brzo došli do dvocifrene prednosti koju su više nego uspešno sačuvali do kraja meča. Pet igrača Džokera je utakmicu završilo sa dvocifrenim brojem poena. Najefikasniji je bio Nikolić sa 17 poena, Brbaklić 15, Dejvis 13, Kapetanović 12, Simons 11. U gostujućem timu Pajić je postigao 24, a Džejlen 20 poena. U narednom kolu somborski sastav gostuje u Novom Pazaru.

U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Sloga – Novi Pazar 104:72, Sloboda – Zlatibor Gold Gondola 93:87, SPD Radnički – Dynamic BalkanBet 75:85, Čačak 94 – Metalac 83:61, OKK Beograd – Vršac 91:85, Zdravlje Leskovac – Vršac /, Mladost MaxBet – Vojvodina mts 79:80.

Tabela: Vojvodina mts 26, Spartak 24, Vršac 24, Zlatibor Gold Gondola 24, Čačak 94 – 22, SPD Radnički 22, Džoker 21, OKK Beograd 21, Sloboda 20, Dynamic BalkanBet 20, Metalac 20, Mladost MaxBet 19, Tamiš 19, Sloga 18, Novi Pazar 18, Zdravlje Leskovac 18.

Parovi narednog (15) kola: Vojvodina mts – Sloga, Spartak – Mladost MaxBet, Vršac – Zdravlje Leskovac, Metalac – OKK Beograd, Dynamic Balkan Bet – Čačak 94, Zlatibor Gold Gondola – SPD Radnički, Tamiš – Sloboda, Novi Pazar – Džoker.