Makar i Krstić po dva gola

Fudbaleri Žaka pobedom su se oprostili od svojih navijača. U pretposlednjem kolu somborskog područja „crno – beli“ su savladali ekipu Lipara. Domaćin je poveo golom iskusnog napadača Nikole Makara u 12. minutu. Osam minuta kasnije Aleksandar Marčetić je poravnao rezultat. Deset minuta pre odlaska na odmor Vanja Krstić je ponovo doveo Žakovce u vođstvo. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku meča nije bilo promena sve do 78. minuta kada je Makar ponovo zatresao mrežu gostujućeg golmana. Četiri minuta kasnije Krstić postiže svoj drugi gol na utakmici za nedostižnih 4:1 za mladi tim Žaka. Konačan rezultat utakmice postavio je Ilija Jovanović koji je dva minuta pre kraja meča ublažio poraz Lipara. U narednom kolu Žak gostuje u Obrovcu. Lider iz Paraga se lagano prošetao kroz Gajdobru. Pitanje pobednika je rešeno već nakon prvih 45 minuta utakmice kada su gosti stekli tri gola prednosti. Derbi u Ratkovu završen je pobedom gostiju iz Kulpina. Domaćin je poveo sredinom prvog poluvremena, da bi gosti sa dva brza gola za desetak minuta preokrenuli rezultat. U kulskom opštinskom derbiju viđeno je devet pogodaka. Gosti iz Kule neočekivano su slavili, nakon velikog preokreta u nastavku meča. Prvenstvo se završava naredne nedelje. Tri ekipe su u igri za naslov. Ko će prvu kroz cilj znaće se nakon poslednjih 90 minuta.

Izveštaji i rezultati sa mečeve ovog kola: Žak – Lipar 4:2 (2:1) (Zapisnik), Radnički 1918 – Kulpin 1:2 (1:2) (Zapisnik), BSK – Budućnost (G) 1:3 (0:1) (Zapisnik), Krila Krajine – Polet 3:1 (2:0) (Zapisnik), Soko – Budućnost (P) 0:4 (0:3) (Zapisnik), Crvenka – Kula 4:5 (3:2) (Zapisnik), Budućnost (M) – ČSK 1:0 (1:0) (Zapisnik), Rusin – Borac 46 – 1:1 (1:1) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 33, Kulpin 32, Budućnost (G) 30, Radnički 1918 – 28, Žak 26, Borac 46 – 24, Budućnost (M) 21, Lipar 20, BSK 20, Krila Krajine 19, Crvenka 15, ČSK 13, Rusin 11, Polet 11, Kula 10, Soko 3.

Parovi narednog (15) kola: Borac 46 – Žak, ČSK – Rusin, Kula – Budućnost (M), Budućnost (P) – Crvenka, Polet – Soko, Budućnost (G) – Krila Krajine, Kulpin – BSK, Lipar – Radnički 1918.