Poslednje kolo odlučuje prvaka

Fudbaleri Ravangrada 2018 upisali su važnu pobedu, pred meč poslednjeg jesenjeg kola i derbija sa staparskim Hajdukom. Ekipa sa Gradskog stadiona savladala je fenjeraša iz Turije sa 2:0. Oba gola pala su u drugom delu meča, a strelci su bili rezervisti Dejan Đurđev u 69. minutu, te Gojko Pavić u poslednjem minutu utakmice. Ovim trijumfom prekinuli su seriju od tri vezana poraza. Goleade su viđene u Apatinu i Subotici. Apatinci su teško savladali ekipu iz Novog Žednika. Gosti su poveli već u 3. minutu pogotkom Miloša Kovača. Tri minuta kasnije Uzelac je izjednačio, da bi već u 10. minutu gosti ponovo poveli preko Kovača. U poslednjem minutu prvog dela viđena su dva gola. Preporod je povisio na 3:1 preko Uglješe Kovača, da bi u prvom minutu nadoknade iskusni Štrbac smanjio golom sa „kreča“. U nastavku meča domaćin je preokrenuo rezultat. Jovan Bačić je u devetom minutu nastavka izjednačio, da bi rezervista Predrag Popović u 80. minutu pogodio za konačnih 4:3 ekipu iz Apatina. Staparci su pogotkom Mitra Kucurskog u 22. minutu utakmice minimalno slavili na gostovanju u Zmajevu i tako prijatno iznenadili. Ovom pobedom zadržali su devetu poziciju na tabeli sa 19 bodova. Ukoliko naredne nedelje trijumfuju u lokalnom derbiju nad ekipom Ravangrada mirnije će čekati proleće i nastavak šampionata. Čonopljanska Sloga u derbiju kola slavili nad Vojvodinom iz Bačkog Gradišta. Ognjen Šveljo je bio dvostruku strelac za svoj tim. Prvi put je pogodio u 33. minutu, dok je drugi pogodak postigao u sedmom minutu nastavka. Gradištanci su smanjili desetak minuta kasnije preko rezerviste Jankovića. Pobedu gostiju overio je Darko Konjović u 75. minutu meča. Ekipa Sloge će pred svojim navijačima imati priliku da overi jesenju titulu. Poslednji protivnik ove godine biće im ekipa Bajše.

Izveštaji i rezultati kola: Hercegovac – Radnički 1905 – 0:5 (0:3) (Zapisnik), Obilić – Hajduk 0:1 (0:1) (Zapisnik), Ravangrad 2018 – Mladost (T) 2:0 (0:0) (Zapisnik), Mladost Apa – Preporod 4:3 (2:3) (Zapisnik), Mladost (BP) – Solunac 0:1 (0:0) (Zapisnik), Vojvodina (BG) – Sloga 1:3 (0:1) (Zapisnik), Bajša – Đurđin 3:0 (1:0) (Zapisnik), Bačka 1901 – Vrbas 1:4 (1:1) (Zapisnik).

Tabela: Sloga 32, Vrbas 31, Mladost Apa 28, Bajša 27, Radnički 1905 – 26, Obilić 24, Bačka 1901 – 22, Vojvodina (BG) 21, Hajduk 19, Solunac 18, Preporod 15, Ravangrad 2018 – 14, Hercegovac 13, Mladost (BP) 9, Mladost (T) 8, Đurđin 8.

Parovi narednog (15) kola: Vrbas – Hercegovac, Đurđin – Bačka 1901, Sloga – Bajša, Solunac – Vojvodina (BG), Preporod – Mladost (BP), Mladost (T) – Mladost Apa, Hajduk – Ravangrad 2018, Radnički 1905 – Obilić.