Kapetanović nezaustavljiv, Džoker slavio

Mladost MaxBet – Džoker 76:99 (Q1 – 19:27, Q2 – 14:20, Q3 – 26:22, Q4 – 17:30).

Košarkaši Džokera vezali su drugu vezanu pobedu, a treću u poslednjih mesec dana. U subotu popodne slavili su na gostovanju u Novom Beogradu nad ekipom zemunske Mladosti. Gosti su imali više raspoloženih igrača, dobili su tri od četiri deonice, te su zasluženo osvojili nove bodove. Junak pobede bio je Nemanja Kapetanović koji je za 21 minut na parketu postigao 24 poena, uz procenat uspešnosti od čak 80 odsto. Zabeležio je još i četiri skoka i dve asistencije. Pored njega još četiri igrača je završilo meč sa dvocifrenim učinkom. Zakari Simons je pobedi doprineo sa 14, dok su Aleksa Jugović, Aleksa Brbaklić i Matija Milin utakmicu završili sa po 13 poena. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima, a gosti su tek u poslednja dva minuta serijom 10:2 (Jugović i Vukas po pet poena) stigli do prednosti 19:27. Zemunci otvaraju drugu četvrtinu serijom 8:0 i izjednačuju rezultat (27:27). Do odlaska na odmor ekipa iz Sombora na krilima raspoloženog Nemanje Kapetanovića (11 poena) i Alekse Brbaklića (7) dolaze do dvocifrene prednosti (+14). U nastavku meča Džokerovci su imali i preko 20 poena razlike, međutim, samo par minuta opuštanja domaćin je iskoristio da serijom 13:0 prepolovi razliku i smanji na pristojnih 54:64. Somborci su se u finalnoj četvrtini raspucali. Postigli su čak 30 poena, protivnika su sveli na samo 17 poena, te su na kraju zasluženo slavili. Naredni meč Džoker igra na domaćem parketu protiv trećeplasirane novosadske Vojvodine mts u sredu, 22. novembra od 18 časova.

Džoker: Lugić 11, Kapetanović 24, Jugović 13, Brbaklić 13, Marković, Vukas 5, Krstanović, Kovačević, Stanojević, Simons 14, Milin 13, Nikolić 6.

Ostali rezultati ovog kola: Čačak 94 – Sloga 91:75, OKK Beograd – SPD Radnički 77:82, Zdravlje – Sloboda 84:94, Vojvodina mts – Novi Pazar 96:84, Spartak – Tamiš 95:64, Vršac – Zlatibor Gold Gondola 101:86, Metalac – Dynanic BalkanBet 82:74.

Tabela: SPD Radnički 13, Vršac 12, Vojvodina mts 12, Zlatibor Gold Gondola 12, Sloboda 11, Spartak 11, Novi Pazar 11, Čačak 94 – 11, Džoker 10, Metalac 10, Mladost MaxBet 10, Tamiš 10, OKK Beograd 9, Sloga 9, Zdravlje Leskovac 9, Dynamic BalkanBet 8.

Parovi narednog (8) kola: Sloga – Dynamic BalkanBet, Zlatibor Gold Gondola – Metalac, Tamiš – Vršac, Novi Pazar – Spartak, Džoker – Vojvodina mts, Sloboda – Mladost MaxBet, SPD Radnički – Zdravlje Leskovac, Čačak 94 – OKK Beograd.