Stonsi poraženi, upitan plej – of

Bowling Stonsi pretrpeli su drugi vezani prvenstveni poraz. Nakon „debakla“ protiv vodećeg Zemuna, u utorak su u derbiju kola ugostili novosadsku Fortunu. Oba tima su prikazala odličnu igru. Gosti su dobili prvi set, domaćini uzvratili sa naredna dva. Četvrti i peti set je završen bez pobednika. U odlučujućem šestom setu gosti su bili bolji. Njihova dubl kombinacija Maša Đurković/Aljoša Dražić dobila je za 25 pinova dubl Cimeša/Minić, dok je par Gega/Ilić (385) bio ubedljivi u odnosu na protivnika Mandić/Imre (322). S obzirom da je rezultat u setovima bio izjednačen (6:6) odlučili su pinovi. Gosti su imali više oborenih pinova 4.614/4.565, te su dobili dodatna četiri boda koja su im i obezbedila pobedu. Nakon ovog kola Stonsi su „pali“ za jednu poziciju na tabeli. Trenutno su peti tim lige sa 14 osvojenih bodova. Fortuna je sada četvrta sa identičnim učinkom ko i somborski sastav, s tim da imaju nešto bolji prosek pinova. Do kraja šampionata su ostala još dva kola. Stonsima predstoje susreti protiv Crvene Zvezde i AES Sedai. Borba za prva četiri mesta koja vode u doigravanje biće više nego zanimljiva. Pored vodećeg Zemuna i drugoplasirane Crvene Zvezde za preostala dva mesta boriće se čak četiri tima. Nokaut faza kreće početkom aprila.