Filip izgubio drugi set sa nulom

Filip Krajinović - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Erste Bank Opena (ATP Vienna)

Krajinović – Mekdonald 2:0 (6:3, 6:0).

Srpski teniser Filip Krajinović ponovo je razočarao svoje navijače. Na startu mastersa u Indijan Velsu bolji od njega bio je domaći teniser Mekenzi Mekdonald. Američki teniser je u ranoj fazi prvog seta oduzeo servis Krajinoviću, a već u narednom ga je potvrdio za vođstvo od 3:1. Od sredine prvog seta Mekdonald preuzeo igru u svoje ruke. Vezao je osam uzastopnih gemova i prilično lako za svega 61 minut završio meč. Naredni rival biće mu Norvežani Holger Rune. Filip je odigrao katastrofalan meč, pogotovo u drugom setu koji je izgubio sa nulom. Osvojio je samo pet poena na prvi servis (36 odsto), a jedan na drugi (20 odsto). Naredna destinacija biće mu masters u Majamiju koji startuje 22. marta. Da podsetimo, Filip prošle godine nije nastupio na ovom turniru, što će biti prilika za osvajanje novih bodova i vraćanje ranijih pozicija na atp lestvici najboljih tenisera sveta.