Marej i Jokić predvodili Nagetse do nove pobede

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Los Anđeles Lejkersi 108:103 (Q1 – 27:27, Q2 – 21:26, Q3 – 28:26, Q4 – 32:24).

Odlična košarkaška predstava viđena je rano jutros u drugoj finalnoj utakmici Zapadne konferencije. Neizvesna utakmica, puna preokreta, na kraju Nagetsi su je dobili i tako duplirali vođstvo (2:0) u seriji. Gosti su bolje otvorili meč, poveli su sa 10:4, domaćin se vratio serijom 7:0. Nakon toga se igralo koš za koš. Krajem prve i početkom druge četvrtine Lejkersi u nizu od 11:0 dolaze do vođstva 27:36, da bi nedugo potom došli i do dvocifrene prednosti od +11. Do odlaska na odmor „Grumenje“ je prepolovilo ovaj zaostatak. Slična situacija se desila i tokom trećeg dela. Gosti na +11, vodili su čitavo vreme, ipak, Denver trojkama Koldvel Poupa i Brusa Brauna, a potom i poenima iz reketa (Braun i Marej) poravnavaju rezultat (74:74). Lejkersi uzvraćaju sa mini serijom 5:0, koju je prekinuo Jokić sa 76:79, pred poslednjij 12 minuta. Na startu poslednjeg dela Porter junior trojkom donosi izjednačenje, da bi nedugo potom Nagetsi sa šest vezanih trojki (Marej 4, Braun i Porter junior) poveli 99:87. Kada su svi mislili da je meč prelomljen, trojka Džejms – Dejvis – Rivs uzvraća i na minut do kraja ulazimo sa rezultatom 101:99. Kraj meča je obeležii Marej koji je svom timu doneo sedam poena sa linije penala za konačnih 108:103. Kanađanin je bio najbolji pojedinac susreta sa 37 poena, deset skokova i pet asistencija. Ispratio ga je Nikola Jokić sa novim tripl – dablom. Ubacio je 23 poena, imao je 17 skokova i 12 uspešnih dodavanja. Dvocifreni su još bili i: Porter junior (16), Brus Braun (12) i Aron Gordon (10). U poraženom timu Lebron Džejms i Ostin Rivs su utakmicu završili sa po 22 poena. Naredni meč ova dva tima igra se u nedelju, a domaćin je ekipa iz Los Anđelesa.